TRABZON 2. iL YEREL ÖNLEME VE GÜVENLİK KOMİSYONU TOPLANTISI

Yerel Önleme ve Güvenlik Kurulları nedir?

Yerel Önleme ve Güvenlik Kurulları, il ve ilçelerde Mülki İdare Amirlerinin başkanlığında kolluk kuvvetlerininsivil gözetimini iyileştirmek üzere kurulmuşlardır. Kurullar, ilgili tüm paydaşlara danışarak yerel güvenlik sorunlarına yönelik Yerel Önleme ve Güvenlik Planlarını hazırlama, uygulama ve izlemeye yönelik çalışmaları yürütürler.

Ayrıntılı bilgiyi http://www.sivilgozetim.org.tr/ internet sitesinden ve konferansta edinebilirsiniz.'İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Geliştirilmesi Projesi-II. Aşama' kapsamında 15 Ekim 2014 tarihinde Trabzon İl Yerel Önleme ve Güvenlik Kurulu, Valilik A Toplantı Salonunda 2. Toplantısını yaptı.

Vali Yardımcısı Sayın Şükrü KARA başkanlığındaki toplantıya; Vakfıkebir Kaymakamı Sayın Yıldıray MALĞAÇ,Proje Plot Uygulamalar Ulusal Koordinatörü Sayın Sevcan AKINCI ve Yerel Önleme ve Güvenlik Kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda; bu güne kadarki çalışmalar gözden geçirilip değerlendirildi; Pilot İlçe Vakfıkebir'deki uygulamalara dair sunumlara yer verildi, bundan sonra ne gibi çalışmaların yapılabileceği tartışıldı, yol haritası revize edildi.